ما را دنبال کنید
0
  • سبد خرید شما خالی است.

موزیک متن پلنگ صورتی + ویدئو

آهنگ پلنگ صورتی موسیقی است که هنری مانچینی در سال ۱۹۶۳ برای سری فیلمهای پلنگ صورتی ساخته بود.

پلنگ صورتی مجموعه فیلمهای کمدی-پلیسی است که اولین آن‌ها در سال ۱۹۶۴ ساخته شد و با موفقیت آن دنباله‌های زیادی برایش ساخته شد. تمرکز این مجموعه بر روی کاراگاه و کارهای او نیست بلکه محور آن شخصیت است.

تمرکز این مجموعه بر روی کاراگاه و کارهای او نیست بلکه محور آن شخصیت است.

اغلب فیلمهای این مجموعه ساخته بلیک ادواردز می‌باشد و پیتر سلرز هنرپیشه انگلیسی نیز نقش بازرس کلوزو فرانسوی را ایفا کرده‌است. پس از مرگ پیتر سلرز، ادواردز به سراغ روبرتو بنینی کمدین معروف ایتالیایی می‌رود و در سال ۱۹۹۳ با فیلم پسر پلنگ صورتی سعی در ادامه ساخت مجموعه می‌دهد، اما چندان مورد استقبال قرار نمی‌گیرد.

تیتراژ خاص و استثنایی این سری، در نزد کارشناسان و فیلمسازان و عموم مردم طرفداران زیادی پیدا کرد و در همین تیتراژ فیلمها بود که این کارکتر معرفی شد. در همین سال نیز انیمیشن کوتاه آن به کارگردانی فریتز فرلنگو و هالی پرات، موفق به دریافت جایزه اسکار انیمیشنهای کوتاه گردید.

نخستین فیلم سینمایی این مجموعه به کارگردانی استیو مارتین در سال ۲۰۰۶ و توسط کمپانی کلمبیا یکچرز و مترو گلدوین مایر تولید شد.

به نقل از ایسنا

پلنگ صورتی و سفر ماجراجویانه به ایران

۴۲ سال پیش پلنگ صورتی در کارتون پرطرفدار خود از اردک ماجراجویی میزبانی می‌کند که از سفر دور دنیا برگشته و روی چمدانش از بین کشورهایی که رفته، نام «ایران» نیز خودنمایی می‌کند.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، در قسمت ۱۱۷ کارتون پلنگ صورتی به نام «Pink Quackers»، محصول ۱۹۷۲ گربه لاغر کوهی صورتی رنگ که نمایانگر رابطه کاریکاتوری آدم‌ها در عصر خود است، میزبان اردکی می‌شود که از سفر دور دنیا برگشته و چمدانی را هم به این نشانه همراه خود دارد.

در تصویری از این چمدان کوچک، نام چند کشور روی آن برچسب شده که در بین آنها ایران به وضوح دیده می‌شود.

جوجه اردک، نماد یک انسان ماجراجو و جهانگرد است که به ایران، یونان، انگلیس، مکزیک، ایتالیا، پاریس و ژاپن سفر کرده که این ماجراجویی مایه‌ی شگفت پلنگ صورتی شده است.

این کارتون محبوب در دهه ۶۰ تا ۸۰ میلادی خلق شد و بسیار خوش درخشید، تا آنجا که یک قسمت از مجموعه آن در سال ۱۹۶۴ جایزه اسکار گرفت. اما صرف نظر از موضوع داستان، نکته آن است که ایران ۴۰ سال پیش آنچنان شاخص و شناخته شده بود که از این کارتون محبوب سردرآورد.

ادامه این مطلب را در ایسنا بخوانید.

استودیو تونیک «پلنگ صورتی»


در سال نامزد دریافت جایزه اسکار ۱۹۹۴ برای بهترین موسیقی متن فیلم شد.

سبک

سبک این موسیقی فوق العاده از نوع جاز(Jazz) می باشد که سال های سال است که آموزشگاه های موسیقی سراسر اروپا به تدریس آن می پردازند. این موسیقی در گام می مینور(Em) نوشته شده است.

تکنوازی این آهنگ زیبا توسط تامی ایمنوئل را در استودیو تونیک مشاهده کنید.

, ,
اشتراک:

نظرات

۲ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.